שיטת הרב פנגר - FHT

"שיטת הרב פנגר" - FHT פיתוח השיטה.

לפני כ-25 שנה יצאתי למסע חיפוש אחר שיטת ריפוי, שתהווה פתרון אולטימטיבי פשוט, אבל עצמתי ויעיל, לאתגרים וקשיים רבים ככל האפשר. לפניכם תחילתו של המסע.

תחילתו של מסע

לפני כ-25 שנה יצאתי למסע חיפוש אחר שיטת ריפוי, שתהווה פתרון אולטימטיבי פשוט, אבל עצמתי ויעיל, לאתגרים וקשיים רבים ככל האפשר.

החיפוש החל במחוזות רחוקים. ההתחלה הייתה בלימודי רפואה סינית, ולאחר שלוש שנים התמקדו הלימודים בשיטה חדשה, יחסית, שנקראת "רייקי".

שיטת הרייקי פותחה בשנת 1922 למניינם, על ידי יפני ששמו מיקאו אוסויי (mikao usui).

הרייקי הינה טכניקה להרפיה ולהפחתת מתח ולחץ נפשי. מאחר שהמתח והלחץ הינם המקור לאחוזים ניכרים של מחלות, הרייקי מקדמת ריפוי בשטחים רבים ומגוונים.

בזמן הטיפול ברייקי, המטפל מניח את ידיו על המטופל במקומות שונים בגוף, ואנרגיה זורמת דרך המטפל למטופל, ומזינה את גופו של המטופל. האנרגיה הזו מאפשרת למטופל לחזור למצב של בריאות.

בשנת 1937 למניינם הגיעה שיטת הרייקי גם למערב, בעיקר לארה"ב, על ידי אישה בשם הוואיו תקטה (Hawayo Takata). היא לימדה 22 תלמידים, ומהם נפוצה השיטה במהירות מדהימה.

ב-2007 פורסם סקר, שנערך על ידי מכון סקרים בארה"ב (National Health Interview Survey), ובו הנתונים הבאים: כ-1.2 מיליון מבוגרים וכ-161,000 ילדים קיבלו לפחות טיפול רפואי אחד ע"י מגע יד (כגון רייקי) בשנה שקדמה לעריכת הסקר.

לפי נתוני איגוד בתי החולים האמריקאיים (the American Hospital (Association, כ-15% ויותר מבתי החולים בארצות הברית מציעים טיפולי רייקי כחלק משירותי בית החולים.

אני, אישית, התחלתי את לימודי הרייקי בארץ, ולאחר מכן טסתי להתמחות בארה"ב. שם קיבלתי את התואר "מאסטר לרייקי", שהינו התואר הגבוה ביותר בשיטה. שם גם התחלתי לעסוק באופן מקצועי במתן טיפולים.

את ההסמכה כמאסטר לרייקי קיבלתי מ'נכד' של אותה אישה (הוואוי טקטה), שהביאה את הרייקי למערב.

באומרי 'נכד', הכוונה כאן לא לנכד ביולוגי, אלא לנכד כרונולוגי, כלומר – האישה הזו לימדה 22 תלמידים, ואני למדתי אצל אחד מתלמידי התלמידים. היה אפוא בידי, לפחות כך חשבתי, מידע אותנטי על אופן הפעולה של השיטה.

אני טיפוס סקרן, ומעט קיצוני, ואם אני עוסק במשהו או לומד משהו – אני משתדל, בעזרת השם, לשאוף להיות הטוב ביותר שניתן בתחום. מאחר שכך, הייתי צמא לעוד חומר, הייתה בי שאיפה חזקה ללמוד ולהתקדם.

המורה שלי התוודה בפני, שכל מה שהוא יודע הוא כבר לימד אותי, ומאחר שכך אם אני רוצה להתמחות יותר, עלי לטוס למזרח הרחוק.

טסתי, אכן, לצפון הודו, למקום שנקרא דרמסלה. שם הייתי תלמיד של ה"דלאי לאמה", שנחשב הסמכות הגבוהה ביותר בכל תחומי אמונות המזרח, שהינן המקור של הרייקי.

אולם במהלך דרכי הארוכה, לפני שהגעתי לצפון הודו, חניתי חניית ביניים במקום נוסף, שם נסדק האמון שלי באותה שיטה. זה קרה בסן פרנסיסקו, כאשר נפגשתי עם 'בן' של אותה מורה – אחד מעשרים ושניים התלמידים, שהינם המקור הקרוב ביותר להתחלה. בידי אותו אדם הייתה האינפורמציה האותנטית ביותר, שלא השתנתה מאז המצאת השיטה.

הגעתי כמאסטר-לרייקי צעיר, אבל מאד בטוח בעצמו, שכן כבר הספקתי לבצע טיפולים מוצלחים מאד, ותלמידים שעברו דרכי דיווחו על הצלחות אישיות שלהם, שנבעו מהלימוד שלימדתי אותם.

כאשר הצגתי את עצמי, המורה מאד התלהב מהעובדה שאני מישראל, וניאות ברצון לשבת עמי, ולבדוק את המידע שיש ברשותי.

הרייקי בנוי על ארבע מילים-סמלים ביפנית. (ליפנים אין אותיות, יש להם סמלים-אידיאוגרמות.)

המורה ביקש ממני להראות לו את הסמלים, שעמם אני עובד.

לידיעתכם, הסמלים של הרייקי – לטענת המורים לפחות – הם סודיים. אסור להעביר אותם לאדם שלא עבר את כל שלבי הלימוד הנדרשים.

כאשר הראיתי למורה את הסמלים, ואת הדרך אשר בה אני עובד עמהם, הוא אמר לי שזה יפה, אבל לא מדויק.

התפלאתי מאד. איך ייתכן??

הרי השיטה עובדת אצלי, ואפילו אצל תלמידים שלמדו אצלי, ובאמצעות הסמלים הללו הם עברו תהליך של "חניכה". (על פי שיטת הרייקי, אדם צריך לעבור תהליך של חניכה אצל מאסטר, כדי שתהיה לו אפשרות להפוך לצינור להעברת הרייקי.)

ואם הסמלים שלי לא נכונים, או לא מדויקים, איך ייתכן שהשיטה עבדה, ונחלנו הצלחות רבות?!

הוא התחמק מתשובה, והציע לי לשהות עמו זמן מה כדי ללמוד ממנו, והוא כבר יישר את אורחותיי...

מכיוון שהיעד שהצבתי בפניי היה המזרח הרחוק, החלטתי לא להתעכב, ואם כבר אז כבר – ללכת למקור-השיטה האותנטי.

התופעה חזרה על עצמה במזרח הרחוק. כאשר הייתי נפגש עם מאסטרים מכל העולם, והיינו חולקים בינינו מידע וניסיון טיפולי – הסמלים היו, במקרים רבים, שונים.

עפ"י שיטת רייקי, הדבר בלתי אפשרי. על פי טענת המורים, ללא הסמלים אדם אינו יכול לעבור חניכה, ובלי חניכה אין לאדם האפשרות להתחבר לאנרגיית הרייקי.

לפי מה שלמדנו, הרייקי תלוי בסמלים, אולם אנחנו ראינו, שלמאסטרים שונים היו סמלים שונים, ובכל זאת אצל כולם השיטה עבדה. כולם, בלי יוצא מן הכלל, מספרים על הצלחות רפואיות, ואפילו על הצלחות שנראות כמו נסים.

אם כן, המסקנה המתבקשת היא שהרייקי לא תלוי בסמלים, נקודה.

לאחר זמן מה חזרתי לארץ, כ"המאסטר לרייקי" בארץ. התחלתי להעביר סדנאות, אך בשלב זה כבר הייתה בי זיקה חזקה למקורות היהודיים.

החלטתי לערוך ניסוי עם קבוצה שבאה ללמוד אצלי – את מחצית הקבוצה חנכתי  בסמלים המקוריים של הרייקי, ואת המחצית השנייה 'חנכתי' במילים אחרות, שאין להן שום שמץ של קשר לטיפול.

בעת בחינת התוצאות לא נמצא שום הבדל בין הקבוצות. שתיהן חוו חוויה עוצמתית במידה זהה, והתלמידים בשתיהן היו בעלי יכולת טיפול מעולה, בדיוק באותה רמה.

אילו היו ההצלחות תלויות בסמלים – כפי שטוענת השיטה – החניכה לא הייתה אמורה להצליח אצל אותם תלמידים שלא ניתנו להם כלל סמלי-רייקי...

שוב הגעתי לאותה מסקנה, ברורה וחד משמעית – הרייקי לא תלוי בסמלים, וממילא גם אין צורך לא בהם ולא בחניכה המדוברת.

חשוב לציין, כי לאחר התייעצות עם פוסקי הלכה, הוברר שהשימוש בסמלים בודהיסטים מהווה, לכאורה, בעיה הלכתית לאדם היהודי, ולא רצוי להשתמש בהם.

תגובות

  • 1. מרתקקק
    ממש מעניין ומרתק תודה רבה!
הוספת תגובה

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר היומי

והישארו מעודכנים בכל הסדנאות החדשות.
לקבלת סרטונים ועדכונים יומיים צרפו את המספר 050-379-3379 לאנשי הקשר ושלחו למס' זה בקשת הצטרפות עם שמכם ועיר מגוריכם
או